Rok s rokem se sešel a někteří uživatelé se opět zúčastnili letní olympiády v lehké atletice pořádané Školou Života ve Frýdku – Místku.

Tato akce se konala dva dny a my jsme se zúčastnili programu obou dnů.

První den jsme služebním autem z dílen vyjeli na Čeladnou – Podolánky, kde jsme se po registraci vydali na procházku do lesa na hřiby. Měli jsme úspěch, každý si nějaký ten hříbek našel. Po návratu z lesa jsme dostali zasloužený oběd (kuřecí vývar s nudlemi, vepřové výpečky se zelím a knedlíkem). Po obědě, jsme šli na terasu a relaxovali jsme na sluníčku s lahodnou kávičkou.😊  Poté byl vyhlášen slavnostní nástup s určením programu na nastávající chvíle, což bylo zábavné a soutěžní odpoledne. Vzali jsme to zodpovědně a všech soutěží se mile rádi zúčastnili, za odměny jsme dostali bonbóny. Po absolvování soutěžních úkolů a chvilce relaxace na sluníčku jsme odjeli domů.

Druhý den ráno jsme měli sraz na atletickém stadiónu TJ Slezan Frýdek – Místek a těšili jsme se na dnešní atletické klání. Po delším čekání na příjezd autobusu z Podolánek byl slavnostní nástup závodníků, kde promlouvali pozvání hosté, zastupitelé Města Frýdku-Místku a sponzorů. Po proslovech, olympijské hymně, slibech sportovců a rozhodčích byl slavnostně zapálen olympijský oheň a zavelen rozchod závodníků. Začalo nám to pravé sportovní dopoledne, bojování v atletických disciplínách, jako je běh na 50 m, skok do dálky, hod kriketovým míčkem, běh na 400 m, štafetový běh a přetahování lanem. Při krásném slunečném dni a těžkém boji, jsme se jako družstvo umístili na 14. místě. V kategorii žen naše uživatelka Martina Zahradníková skončila na velice pěkném 3. místě. Po slavnostním nástupu a ukončení olympijských her jsme se přemístili do jídelny „Střední školy řemesel“ kde jsme měli zasloužený výborný pozdní oběd. Poté jsme se rozloučili a vydali se s radostí k domovům odpočívat.

Za oddělení dílen Petr Alina