Toto léto jsme v dílnách prožili v duchu moře, mořských živočichů a hlavně vody.

Jako každý rok i letos jsme o prázdninách měli každé pondělí „kreativní kurzík“, kde jsme si vyrobili nejen krásné dekorační předměty jako zápichy ve tvaru mořských živočichů, pletené rybičky, keramické talířky ve tvaru rybiček, korály z perliček či šité rybičky, ale i moderní batikované a následně ručně malované ponožky. Radost z výrobků měli nejen uživatelé, ale i jejich rodiče.  Zbytek týdne býval plný zážitků, poznání, sportu a relaxace.

Prázdniny jsme začali letním grilováním na zahradě. Celou zahradu provoněla vůně z grilovaných hermelínů, které náramně chutnaly. Všude panovala letní uvolnění nálada.

Ani jeden den jsme o prázdninách nezaháleli. Celé prázdniny byly zpestřeny mnoha výlety, nejen vzdělávacími jako je výlet do Landek parku Dolní Vítkovice, Fauna parku FM, pivovaru Radegast, ale i sportovními výlety (turistická procházka v Hodoňovicích, výšlap kolem přehrady Baška – Staré město – Frýdek-Místek, cyklistickými výlety (trasy Frýdek-Místek – Dobrá a zpět, Frýdek-Místek Ostrava a zpět). Moc jsme si užili výlety spojené s koupáním U Splavu, krytý bazén ve Frýdku-Místku, řeka Ostravice a Aquapark Olešná. Absolvovali jsme mnoho sportovních utkání v kroketu, šipkách a badmintonu. Prázdniny jsme uzavřeli jak jinak, než dobrým jídlem připraveném na zahradě. Na ohništi v naší zahradě jsme si uvařili kotlíkový guláš, který všem velmi chutnal. Počasí přálo všem naším letním aktivitám a ani jsme se nenadáli a prázdniny skončily. Už teď se těšíme na další léto.

Kolektiv pracovníků denního stacionáře oddělení dílen