Jako každý rok jsme i letos zahájili prázdniny na zahradě společným kotlíkovým vařením, avšak letos jsme změnili menu – uvařili jsme bořšč. Uživatelé změnu přivítali a nadšeně se pustili do příprav pokrmu i ohniště. Toto zahradní vaření nebylo jediné. V průběhu léta jsme na zahradě podnikli několik grilovacích party – velký úspěch měly hamburgery, hermelíny, ale i obyčejné klobásky a párky.

Abychom z těchto dobrot nepřibrali, věnovali jsme se také hodně sportovním aktivitám. Pořádali jsme turistické výlety, např. pěšky z Chlebovic na Hukvaldy, z Visalají na Bílý Kříž, stezkou po palkovických Hůrkách jsme došli až na rozhlednu Kabátice. Velký úspěch měla také návštěva ostravského ZOO, kterého jsme se účastnili v hojném počtu. Nesmíme zapomenout na cyklovýlety, např. minizoo Hodoňovice, přehrada Baška, přehrada Brušperk a cyklostezka do Ostravy.

Celé prázdniny nás provázeli přípravy na výstavu „Recyklotvoření“. Pro tvorbu jsme používali použitý textil, PET láhve, plechovky, knoflíky, korkové zátky, nevratné sklenice…. Podařilo se nám vytvořit spoustu originálních výrobků, které budou vystaveny 6.-7.10.2022 v prostorách ergoterapie na Fibichové ulici.

Prázdniny jsme ukončili krásným „ Psím dnem“, na který jsme byli pozváni. V areálu sportovního klubu policie FM bylo připraveno sportovní dopoledne plné soutěží, ukázek výcviku psů a canisterapie.

Myslíme, že letošní prázdniny se vyvedly a všichni jsme si je náležitě užili. Škoda, že tak rychle utekly.

Oddělení dílny